Powrót do strony głównej Aktualności
Pierwsze urodziny Morże Być ArchiwumNowsza notkaStarsza notka
Zapraszamy Zapraszamy Was do świętowania pierwszych urodzin łańcuckiego zespołu Morże Być - laureata XXVI Międzynarodowego konkursu Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2007. Koncert i "after party" uświetnią rocznicę powstania Morże Być, w połączeniu z fetowaniem wielkiego muzycznego sukcesu tego młodego zespołu :-) Wszystkich sympatyków i przyjaciół, oraz mniej rozemocjonowanych, ale przyjaźnie nastawionych gości ze wszystkich stron świata serdecznie zapraszamy do Łańcuta!

Impreza odbędzie się w niedzielę 11 lutego 2007, o godzinie 18.00. Rozpocznie się koncertem w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, później przeniesiona mniej lub bardziej spontanicznie zostanie do Pubu Milenium :-)

Zespół zeznaje:


...Panta Rei, wszystko płynie, jak powiedział niegdyś Heraklit...Tak też upłynął pierwszy rok istnienia zespołowi Morże Być z Łańcuta. Styczeń 2006 i całkiem niezobowiazujące spotkanie Ignaca z Łukim oraz Pierogiem w całkowicie niesprzyjających żeglarstwu warunkach a mianowicie na meczu koszykówki. Decyzja zapadła, próba podjęcia współpracy i oczy skierowane w jeden punkt, jakim jest muzyka i wspólne koncertowanie. Nikt wtedy nie przypuszczał, że to spotkanie odmieni diametralnie nasze życie... Ciężka praca, setki godzin spedzonych w przysłowiowej kanciapie na składaniu do kupy piosenek skomponowanych przez Ignaca w domowym zaciszu, co zaowocowało 25-oma autorskimi utworami. Jak obliczylismy poświeciliśmy temu troszke czasu mianowicie: 2x w tygodniu po 4 godź co daje nam 384 godzin, co z kolei daje 16 dni spedzonych w piwnicy:)) Warto było!!!!

Do dnia dzisiejszego zespół zagrał 40 większych bądź mniejszych koncertów, włączał sie w akcje charytatywne jak "Ratujemy S/Y Rzeszowiak" czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dorobił się własnego sprzetu nagłosnieniowego, co daje mozliwość grania samodzielnych koncertów w różnych dziwnych miejscach gdzie wozy transmisyjne nie docieraja a chęć muzyki i zabawy jest ogromna:). Brał udział w czterech festiwalach na różnych krańcach Polski; Szantomierz w Sandomierzu,Tratwa w Katowicach, Rafa w Radomiu, gdzie został laureatem pierwszej nagrody, oraz najwiekszy sukces Morże Być nominacja do konkursu festiwalu Shanties, gdzie u boku doborowego towarzystwa mogliśmy podzielić sie swoja twórczością. Jakby tego było mało werdykt jury powalił nas na kolana i dosłownie i w przenośni otóż dnia 13.01 na 14.01.07 zostaliśmy jednogłośną decyzją jury, wraz z zespołem Mohadick, laureatem konkursu Shanties, o którym tak wiele do tej pory słyszeliśmy i czytaliśmy.

Nieśmiało i z pokorną minką zaistnielismy w lokalnej prasie, radiu i telewizji (epizodziki). Co tu dużo opowiadać, najwieksze tantiemy jakie spotkały nas przez ten rok wspólnej pracy to niesamowici ludzie na naszej drodze, bez których cieżko byłoby prezentować sie w obecnej formie. Nie sposób ich tu wymienić, ale oni wiedzą - Te przyjażnie to najcenniejsze co otrzymaliśmy od żeglarzy, szantymenów, i szantymaniaków... Dziekujemy z całego serca wszystkim, którzy byli nam przychylni, którzy nas wspierali, tym którzy krytykowali i tym, którzy całkowicie nie zauważali. Z ręką na sercu deklaruje, idziemy dalej na kolejny miesiąc do piwnicy po to by móc co raz lepiej robić to co robimy. Planem na ten rok oprócz koncertów i pomnażania przyjaźni jest nagranie płyty, które to rozpoczynamy dnia 19 marca w studiu Spaart w Boguchwale. Trzymajcie kciuki!!! AhojJ!!!


Skład zespołu:

Tomasz Orzechowski (Ignac) - gitara klasyczno-elektryczna, harmonijka ustna, flażolet, vocal
Łukasz Burda (Łuki) - gitara basowa
Adam Naróg (Pieróg) - gitara akustyczno-elektryczna, vocal
Marceli Golonka (Wacek) - instrumenty perkusyjne - perkusja, konga, jumba, przeszkadzajki
Łukasz Uchman (Uti) - pianino elektryczne, akordeon, vocal

Z ogromną przyjemnością oznajmiamy, że zespół Morże Być został laureatem konkursu festiwalu "Shanties 2007" i tym samym został zaproszony na "XXVI Międzynarodowy Festiwal Shanties" który odbedzie sie w dniach 22-25 luty 2007 w Krakowie w CK Rotunda.

Info: Morże Być


Strona internetowa zespolu Morże być :www.morzebyc.kom.pl/

autor Joanna Krakowiecka (Jayin) (Naczelna Służba ds. Aktualności, Koncertów, Śpiewnika i Całej Reszty), 18.01.2007 r.