Powrót do strony głównej Śpiewnik
Powrót do strony głównej śpiewnika Indeks tytułów Indeks wykonawców Indeks autorów Wyszukiwanie piosenek

Drodzy czytelnicy, przedstawiamy Wam być może wciąż jeden z największych w sieci zbiór polskich szant i piosenek żeglarskich. Obecnie znajdują się w nim 1623 utwory (nierzadko wraz z chwytami, wykonawcami, autorami i komentarzami). Formuła naszego śpiewnika jest dość bogata - coś dla root-shanty-fanów jak i wszystkich wyjących po knajpach. Znajdziecie tu wszystko, co może mieć związek z wodą i pływaniem, a w szczególności: szanty fałowe, kabestanowe i pompowe, szanty kaphornowe i Północnego Atlantyku, pieśni wielorybnicze, rybackie i flisackie, pieśni kubryku i mesy, piosenki żeglarskie, piosenki skautów wodnych, "szanty" szuwarowo-bagienne, dziecięce i babskie, kilka przebojów z radia, a także parę tekstów luźno związanych z tematem, jak choćby przez to, że są śpiewane razem z szantami, są innymi utworami charakterystycznymi dla szantowych autorów i wykonawców, lub są po prostu tłumaczeniami tekstów, które w innych wersjach zaistniały również jako szanty.

Istnieje również możliwość pobrania całego śpiewnika w jednym pliku tekstowym (kodowanie UTF-8), spakowanym w formacie ZIP. Aby go pobrać, kliknij tutaj. Plik ma rozmiar 568.57 KB.


Aktualizacja 12.09.2016:
Śpiewnik wciąż działa, ale z przyczyn technicznych dodawanie informacji jest od pewnego czasu niemożliwe i w tej chwili nie znamy obejścia problemu.